Kontakty

 

Alena a Luděk Chrtovi

Kvilda 207
384 93 Kvilda

tel: +420 723 227 377

       +420 777 333 504

Provozní doba

 

 KAVÁRNA, CUKRÁRNA 

pondělí     10:00 - 19:00

úterý        10:00 - 19:00

středa      10:00 - 19:00

čtvrtek     10:00 - 19:00

pátek       10:00 - 19:00

sobota     10:00 - 19:00

neděle      10:00 - 19:00 

           

        UBYTOVÁNÍ

       VOLNÉ POKOJE

  informace  a rezervace 

     na tel. 723 227 377

 

          PŮJČOVNA                 

 dočasně  zcela  UZAVŘENA   

 včetně sjezdu koloběžek

          z Bučiny !!!

 

   SAUNA, INFRASAUNA

Provozní doba shodná s provozní 

dobou kavárny (+ 1 hod. poté). 

Neplatí pro ubytované hosty.

 Nutná rezervace min.1,5 hod.    

    předem (osobně nebo

      na tel. 723 227 377

max. počet osob:  4

 

Doporučené trasy a turistické cíle

-          s výchozím bodem na Kvildě, možnost využití informačního střediska NP Šumava

(http://www.npsumava.cz/cz/1092/sekce/is-kvilda/)

 

Kvilda – Bučina (tam i zpět 12 - 14 km)

Bučina (1153 m n. m.) - bývalá nejvýše položená osada v Čechách. Vyhlídkové místo na jižní část Šumavy a Alpy. Hraniční přechod pro pěší a cyklisty. Společný informační bod Správ NP a CHKO Šumava a NP Bavorský les.

Oblíbená cesta lesem, po asfaltové silnici, mimo běžný provoz, na hraniční přechod Bučina. Mírné stoupání s občasnými rovinkami. Lze kombinovat s cyklobusem (viz. jízdní řády – k dostání na informačních střediscích), po dohodě si můžete koloběžku vyvézt tímto autobusem z Kvildy až na Bučinu – buď na krajní zastávku, nebo přímo až k přechodu.

Novinkou je také možnost zapůjčení si koloběžky přímo na Bučině – v hotelu Alpská vyhlídka (www.alpskavyhlidka.cz) – sjet do Kvildy a zde ji vrátit. Doba sjezdu je bez přestávky cca 20 minut.

Z této trasy můžete odbočit přibližně v polovině a dostat se tak na cestu směrem k Pramenům Vltavy. Tato cesta již není pouze asfaltová, ale na našich koloběžkách poměrně dobře sjízdná. Nadmořská výška 1172 m n. m. - pramen nejdelší české řeky v pralesovitých porostech horských klimaxových smrčin.

 

Kvilda – Borová Lada (tam i zpět 16 km)

Asfaltová cesta s běžným provozem, 8km mírného klesání do Borové Lady. Můžete spojit s návštěvou Chalupské slati – infocentrum Svinná Lada( http://www.npsumava.cz/cz/1099/sekce/is-svinna-lada/) - nachází se asi 1 km od obce Borová Lada. Je přístupná z parkoviště po asfaltové cestě a dále po poválkovém chodníku (ten je upraven pro pohyb návštěvníků na vozíčku)
- na konci poválkového chodníku je malá plošinka při okraji rašelinného jezírka (má plochu 1,3 ha a největší hloubku 1,5 m)

 

Kvilda – Horská Kvilda (tam i zpět 10 km)

Opět asfaltová silnice s běžným provozem, 5 km po rovince, dvakrát mírné stoupání. Přibližně v půlce můžete navštívit Jezerní slať –(1058 - 1075 m n. m.) - horské vrchoviště, je zde naučná ministezka s poválkovým chodníkem, vyhlídkovou věží a informačními panely. V minulosti byla část rašeliniště těžena. Zachovaly se zde zbytky glaciální vegetace.

 

-          s výchozím bodem na Modravě (8 km z Kvildy)

Modrava – Březník (tam i zpět 15 km)

Z Březníku vede lesem zážitková cesta „Proměna horské smrčiny“. Z údolí se nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na horu Luzný, která leží v Německu 300 m od státní hranice. Z Modravy po asfaltové hrubší cestě, mírné stoupání a rovinky.

 

Modrava – Rokyta – Tříjezerní slať (tam i zpět 11 km)

Rokyta (0km) - Tříjezerní slať (4km) - Rybárna (5km) - Modrava (7km) - přes Vchynice - Tetov na Hradlový most (9km) - Rokyta (11km)
- více info na IS Rokyta (http://www.npsumava.cz/cz/1470/sekce/tipy/)

 

 

-          s výchozím bodem ve Stožci (cca 35 km z Kvildy)

(http://www.npsumava.cz/cz/1111/sekce/is-stozec/)

Stožec – Nová Pec (tam i zpět 32 - 34 km)

 

Cyklostezka ze Stožce do Nové Pece je mnohými in-line bruslaři a cyklisty považována za vůbec tu nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje řeku Vltavu a železniční trať.

 

Trasa je vhodná i pro začátečníky. Autem lze zaparkovat na obou výchozích místech. Na trase je potřeba dbát zvýšené opatrnosti při přejezdech železničních přejezdů.

 

Ze Stožce vede do Nové Pece podél trati asfaltová cesta uzavřená pro silniční dopravu. Spolu s nádhernou přírodou okolo je to pěkný výlet a to nejenom na brusle, kolo, ale i na koloběžku. Během celé cesty se několikrát přejíždí zmiňovaná železniční trať. Přejezdy jsou bez signalizace, tedy nechráněné a proto je třeba dávat pozor. Jinak je cesta pohodová, většinou po rovince, částečně v lese, takže i před letním sluníčkem je kam se schovat. Na rovince před Novou Pecí už je vidět začátek přehrady Lipno. Spolu s okolní přírodou opravdu relax pro duši.

 

Celou cestu lze kombinovat s vlakem (více info a jízdní řády na informačních střediscích nebo na www.idos.cz)

 

 
Z adresy::